Profil

mnr

MNR MİMARLIK tasarım-proje-restorasyon firması Mimar Müjde Nur RİFAİOĞLU ve Doç. Dr. Mert Nezih RİFAİOĞLU tarafından Antakya/HATAY’da Kasım,2010’da kurulmuştur. Mimar Müjde Nur RİFAİOĞLU Fakülte Birinciliği ile mezun olarak profesyonel mimarlık mesleğine başlamıştır. 10 yılı aşkın süre Ankara’da mimarlık faaliyetinde bulunmuş ve büyük ölçekli hastane, kültür merkezi, alışveriş merkezi gibi karmaşık kullanımlı yapıların tasarımlarında yer almış ve mimari uygulama projelerinin hazırlanması ile ilgili uzmanlık kazanmıştır. Ekip olarak katıldığı birçok mimari yarışma projesinde birincilik elde etmiştir.

Doç. Dr. Mert Nezih RİFAİOĞLU,  Doktora derecesini 2012 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Kültürel Mirası Koruma Lisansüstü Programı’ndan almış, tarihi çevre koruma ve mimari restorasyon alanında uzmanlık kazanmıştır. Akademik personel olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, İngiltere ve İtalya’da çalışmış, kültür varlıklarının ve tarihi çevrelerin korunmasıyla ilgili ulusal ve uluslararası projelerde yer almıştır. Akademik çalışmalarını İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde sürdürmektedir. ICOMOS-Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi Türkiye Milli Komitesi üyesi olan Rifaioğlu, 2018 yılında International Committee on Interpretation and Presentation of Cultural Heritage Sites (ICIP) ve 2019 yılında ICOMOS-International Committee in Historic Towns and Villages (CIVVIH) uluslararası bilimsel komitelerine uzman üye olarak seçilmiştir.

MNR MİMARLIK tasarım-proje-restorasyon firmasının en önemli özelliği; bünyesinde tarihi yapıların rölöve, restitüsyon, restorasyon projelerinden, karmaşık ve büyük ölçekli mimari projelerin tasarım, avan proje, kesin proje, uygulama ve detay projelerine, kentsel çevre düzenleme projelerinden, iç mekân tasarımına kadar farklı ölçek ve kapsamlarda ki projeleri en yüksek standartlarda ilgili kurum ve kuruluşların onaylarını alacak nitelikte hazırlayabilmesidir.

MNR MİMARLIK tasarım-proje-restorasyon firması mimarlık disiplinini yakından takip ederek, üzerinde çalıştığı projeler için alanında donanımlı akademisyen ve profesyonellerle koordinasyon içinde işverenin taleplerine ve projenin içeriğine uygun olacak uluslararası standartlarda çağdaş ve rasyonel çözümler üretmektedir.