Profil

mnr

MNR MİMARLIK tasarım-proje-restorasyon firması Mimar Müjde Nur RİFAİOĞLU ve Dr. Mimar Mert Nezih RİFAİOĞLU tarafından Antakya/HATAY’da Kasım,2010’da kurulmuştur. Mimar Müjde Nur RİFAİOĞLU Fakülte Birinciliği ile mezun olarak profesyonel mimarlık mesleğine başlamıştır. 10 yılı aşkın süre Ankara’da mimarlık faaliyetinde bulunmuş ve büyük ölçekli hastane, kültür merkezi, alışveriş merkezi gibi karmaşık kullanımlı yapıların tasarımlarında yer almış ve mimari uygulama projelerinin hazırlanması ile ilgili uzmanlık kazanmıştır. Ekip olarak katıldığı birçok mimari yarışma projesinde birincilik elde etmiştir. Dr. Mimar Mert Nezih RİFAİOĞLU, Antakya tarihi kent dokusuna yönelik hazırladığı Doktora çalışmasını ODTÜ Mimarlık Bölümü Restorasyon Lisansüstü Programı’nda tamamlamış, tarihi çevre koruma ve restorasyon alanında uzmanlık kazanmıştır. Akademik personel olarak ODTÜ, İngiltere ve İtalya’da çalışmış, restorasyon alanıyla ilgili projelerde yer almıştır. 2013 yılından bu yana mesleki çalışmalarını Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde sürdürmektedir. Uzmanlık alanıyla ilgili ulusal-uluslararası araştırmalar, projeler ve bilimsel yayınlar gerçekleştirmektedir.

MNR MİMARLIK tasarım-proje-restorasyon firmasının en önemli özelliği, bünyesinde tarihi yapıların rölöve, restitüsyon, restorasyon projelerinden, karmaşık ve büyük ölçekli mimari projelerin tasarım, avan proje, kesin proje, uygulama ve detay projelerine, kentsel çevre düzenleme projelerinden, iç mekân tasarımına kadar farklı ölçek ve kapsamlarda ki projeleri en yüksek standartlarda ilgili kurum ve kuruluşların onaylarını alacak nitelikte hazırlayabilmesidir.

MNR MİMARLIK tasarım-proje-restorasyon firması mimarlık disiplinini yakından takip ederek, üzerinde çalıştığı projeler için alanında donanımlı akademisyen ve profesyonellerle koordinasyon içinde işverenin taleplerine ve projenin içeriğine uygun olacak uluslararası standartlarda çağdaş ve rasyonel çözümler üretmektedir.